Ծրագիր-2015

Հունիսի 27
Կարապի լիճ 

21:00 Բացման հանդիսավոր արարողություն

Հունիսի 28
Կարապի լիճ

19:30 Համերգ
20:45 «Ժողովող», 47ր., Իսրայել, Լուսանկարներ և ֆոտոթարգմանություն Դմիտրի Բրիկմանի
Քննարկում ֆոտոլուսանկարիչ Դ.Բրիկմանի հետ
21:45 «Զգայարաններ», 12ր., Իսպանիա
22:00 «Ես հենց նոր երազ տեսա», 8ր., Իսանիա
22:15 «Մեծ տղա», 15ր., Ռուսաստան
22:30 «Ութերորդ նոտա», 6ր., Իրան
Քննարկում ֆիլիմի ռեժիսոր Ա. Մանսուրիի հետ
22:45 «Շրեդեր», 20ր., Ռուսաստան
23:05 «Տեսարաններ ծովի ափին», 26ր., Ֆրանսիա-Ռուսաստան-Բելառուս

Կարապի լիճ 

19:30 Համերգ 
21:00 «Սերֆինգամոլը», 3ր., Պորտուգալիա
21:05 «Ռանգան 99», 14ր., Իրան
21:20 «Մրջյունների բնակարանը», 11ր., Իրաք
Քննարկում ֆիլմի ռեժիսոր Տ. Ամանիի հետ
21:45 «Դոմոֆոն», 24ր., Ռուսաստան
Քննարկում ֆիլմի դերասանուհի Ա.Բագմետի հետ
22:25 «Անձայն մարդասպանը», 15ր., Իսպանիա
22:45 «Ցնցումից հետո», 2ր., Իրան 
22:55 «Փոքրիկ ձեղնահարկ», 4ր., Ռուսաստան

Հունիսի 30
Կարապի լիճ

19:30 Համերգ
21:00 «Մայիս 1945», 17ր., Բելառուս
Քննարկում վետերանների և ֆիլմի պրոդյուսեր Ն. Սիսակյանի հետ /Wargaming ընկերություն/
21:40 «Նոր կյանք», 2ր., Ֆրանսիա
21:45 «Համաճարակ», 15ր., Իսպանիա
22:05 «Աստված և մարդ»,13ր., Գերմանիա
22:20 «Դդում», 8ր., Ռուսաստան
22:30 «Տեսնել», 2ր., Չեխիա-Ուկրաինա
22:35 «Թող քամին տանի իմ խոսքերը», 39ր., Ռուսաստան

 

Ռուսաստանի գիտության եվ մշակույթի կենտրոն
Երևան, Պռոշյան փող. 1-ին նրբ., 20/14
Հուլիսի 1

18:00 «Կոկտեբելյան խճաքարեր», 90ր., Ռուսաստան
Քննարկում ֆիլմի պրոդյուսեր Մ. Գրիդինի հետ
20:00 «Դոմոֆոն», 24ր., Ռուսաստան
Քննարկում ֆիլմի դերասանուհի Ա.Բագմետի հետ

Հուլիսի 2

18:00 «Առաջ և հետո», 30ր., Ռուսաստան
18:35 «Նաստյա», 8ր., Ուկրաինա, Չեխիա
18:50 «Իրարանցում», 16ր., Ռուսաստան
19:10 «Մաշկա», 26ր., Ռուսաստան
20:45 «Մոխրագույնի երանգները», 6ր., Ռուսաստան
20:00 «Գիշերային ձմեռային մարդիկ», 19ր., Ռուսաստան

Հուլիսի 4

18:00 «Մայիս 1945», 22ր., Բելառուս
Քննարկում վետերանների և ֆիլմի պրոդյուսեր Ն. Սիսակյանի հետ/ Wargaming ընկերություն/
18:45 «Մարթան երբեք չի իմանա», 9ր., Բելառուս
19:00 «Մեդեմ», 39ր., Ռուսաստան
Հանդիպում ֆիլմի ռեժիսոր Ա. Նաումովի հետ
20:00 «Ձյան փաթիլ», 15ր., Ռուսաստան
20:20 «Մտերիմներ», 11ր., Ռուսաստան

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր
Երևան, Րաֆֆու փող., 57 շենք
Հուլիսի 1

14:00 «Մոգական մարդիկ», 100ր., Իսրաել - /Անգլերեն ենթագրեր/
16:00 «Բարի գալուստ Անգկար», 52ր., Ֆրանսիա - /Անգլերեն ենթագրեր/
17:30 «Սոֆի», 22ր., Ղրղզստան-Բուլղարիա-Ռուսաստան – /Հայերեն ենթագրեր/
18:00 «Երազանքի ուժը», 17ր., Ռուսաստան-Լատվիա -/Ռուսերեն /

Հուլիսի 2

14:00 «Միկրոբների միայնակ հոգիները», 35ր., Ռուսաստան – /Ռուսերեն /
14:50 «Երբ փայլում է լույսի շողը», 18ր., Իրան - /Անգլերեն ենթագրեր/
15:30 «Ոգին շարժման մեջ», 73ր., Ռուսաստան – /Ռուսերեն /


Հառիճավանք
Հուլիսի 2

17:20 «Մուհամեդն ու ձկնորսը», 52ր., Իտալիա
Քննարկում ֆիլմի ռեժիսոր Մ. Լեոպարդիի հետ
18:45 «Մարդասպանի սիրտը», 56ր., Իտալիա
21:00 – 00:00
«Ես քեզ չեմ ճանաչում», 4ր., Իսպանիա
«Իմ փոքրիկ ձկնիկը», 2ր., Ուկրաինա-Չեխիա
«Մրջյունների բնակարանը», 11ր., Իրաք / Քննարկում ֆիլմի ռեժիսոր Տ. Ամանիի հետ
«Աղջիկը լուսնի վրա», 30ր., Հայաստան / Քննարկում ֆիլմի ռեժիսոր Ա. Մալաքյանի հետ
«Ռոբոտ-նապաստակ», 9ր., Ռուսաստան
«Ռանգան 99», 14ր., Իրան
«Ես հենց նոր երազ տեսա», 8ր., Իսանիա
«Զգայարաններ», 12ր., Իսպանիա

Հուլիսի 3
Հառիճավանք

17:30 «Ժողովող», 47ր., Իսրայել, Լուսանկարներ և ֆոտոթարգմանություն Դմիտրի Բրիկմանի / Քննարկում ֆոտոլուսանկարիչ Դ.Բրիկմանի հետ 
19:30 «Մանրանկարիչ», 13ր., Կանադա
21:00- 00:00
«Մայիս 1945», 15ր., Բելառուս / Քննարկում վետերանների և ֆիլմի պրոդյուսեր Ն. Սիսակյանի հետ /Wargaming ընկերություն/
«Մեդեմ», 39ր., Ռուսաստան / Քննարկում ֆիլմի ռեժիսոր Ա. Նաումովի հետ
«Կանգառ», 3ր., Իրան / Քննարկում ֆիլիմի ռեժիսոր Ա. Մանսուրիի հետ
«Դարաշրջանի վերջը», 30ր., Ռուսաստան
«Օդափոխիչ», 7ր., Իրան
«Պատրանք», 4ր., Իրան
«Դիստոպիա», 13ր., Հարավային Կորեա
«Արջի լեռը», 22ր., Հայաստան
«Կվագգա», 2ր., Ռուսաստան- Մեծ Բրիտանիա
«Աիլիա», 19ր., ԱՄԷ

 

Հուլիսի 5
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տարածքում
Փակման հանդիսավոր արարողություն
Մրցանակաբաշխություն 

Betanet Company
Copyright © 2013 - 2017. Fresco International Festival. All Rights Reserved.