• Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։
«Հավատն առանց սահմանների» միջազգային ֆոտոցուցահանդես 2015
Երկխոսություն լուսանկարների լեզվով
Մշակութային այս նախաձեռնությունը երկխոսության աննախադեպ առիթ է, որը Հայաստանը արժանիորեն դարձնում է արդիական շփումների խաչմերուկ` ներկայացնելով մարդասիրություն քարոզող աշխարհի ստեղծագործությունների լավագույն նմուշները:
Փառատոնի շրջանակներում տեղի ուենցավ «Հավատն առանց սահմաների» խորագրով  բացօթյա ֆոտոցուցահանդեսը: Ֆոտոցուցահանդեսի ընթացքում ներկայացված էին մի քանի լուսանկարիչների աշխատանքներ:
Դմիտրի Բրիկմանը Իսրայելից, ներկայացրեց «Երուսաղեմը պարզապես քաղաք չէ» խորագրով ֆոտոշարքը, որը 4 օր շարունակ բացօթյա ցուցադրության էր դրված Երևանի սրտում՝ Կարապի լճի մոտ:
Գրիգոր Եփրեմյանի լուսանկարները, որոնք արված էին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ապրիլ 24-ին տեղի ունեցած Մեծ Եղեռնի զոհերի սրբադասման արարողության ընթացքում: Նրա լուսանկարները ևս իրենց ուրույն տեղը գտան Կարապի լճի տարածքում:
Տաթևիկ Մելքոնյանը ներկայացրեց  «Հոգևոր Հայաստանի խոնարհված սրբությունները» խորագրով անհատական ցուցահանդեսը, որը ցուցադրվեց Հառիճավանքում՝ փառատոնի շրջանակներում անցկացվող վրանային ճամբարի ընթացքում:

Dialog in the Language of Photography
This cultural initiative is an unprecedented experience for a dialogue, that makes Armenia a crossroad for cooperation while demonstrating the best works of contemporary art expressing human values.
An open-air photo exhibition entitled "Faith without Borders" took place within the framework of the festival. The works of several photographers were presented during the photo exhibition.
Dmitry Brickman from Israel presented a series of photos entitled “Jerusalem is not just a city”, which was displayed for 4 days in the open air in the heart of Yerevan, near Swan Lake.
Grigor Yepremyan’s photos taken during the canonization ceremony of the victims of the Armenian Genocide on April 24 in the Mother See of Holy Etchmiadzin. His photographs found their unique place in the Swan Lake Area.
Tatevik Melkonyan presented a solo exhibition entitled “Bowed Sanctities of Spiritual Armenia”, which was displayed in Harichavank during a tent camp within the framework of the festival.